3M Ева Die Исечете пена Quakeproof и топлина заштита - Кина Нанџинг Keyuda трговија

3M Ева Die Исечете пена Quakeproof и топлина заштита

Краток опис:

 • ФОБ Цена: US $ 60,0-120 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 100Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 1000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T, или други
 • детали за производот

  Тагови производ

  3M умре намали ЕВА пена за Quakeproof

  Име на производ: ЕВА пена

  Marterial: ЕВА

  Големина и боја: Кориснички

  Функција: Термичка изолација; Влага-доказ; Анти-хемиска корозија; Не-токсични; Не-абсорбента; Распаѓање отпор; Анти-шок 

  Карактеристики:
  Отпорност на вода: затворена клеточна структура, не-абсорбента, влага-доказ, водоотпорен перформанси.
  Распаѓање отпор: отпорни на вода, маст, киселина, алкална и други хемикалии, корозија, анти-бактериски, не-токсични, без вкус, не-загадувачките.
  Обработка: топла и лесно да се намали, лепак, паста, итн ..
  Анти-шок: Врати се на флексибилност и висока затегнувачка цврстина, цврстина, и има добри перформанси земјотрес / тампон.
  Изолација: изолација, термоизолација и ладна температура перформанси, отпорност на студ и изложеност.
  Бучава: затворени ќелија, ефектот на бучава.

  апликации:
      Автомобили, климатизери, фрижидери, замрзнувачи, апарати за домаќинство, инженеринг, ладење и ладилници и замрзнувачи, итн .; Ролери, спортски чевли, поставата материјали, спортски табани, чанти назад рампа, даска за сурфање, клекнат рампа; High-end производи, пена лента супстрат; ладилници, светлината покриви, изработка и монтажа, како топлинска изолација материјали кои се користат во градежништвото; седишта за автомобили , автомобилски ентериери, нога рампа, сонце материјал;
  Електрични апарати, прецизни инструменти, опрема и други електронски производи, како што се на земјотресот широк спектар на амортизирање пакување. Автомобилски електронски компоненти, климатизација ладење делови, фрижидер материјали за изолација, машини и опрема делови запечатени тампон, топлина поставување случај, различни прецизни инструменти, медицински алатки, мерење и поставата на пакувањето, спортски стока, градежен материјал, како што се интелигенција. . 

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !