Бебе Игра подлога Кориснички подлога за Отворен Активности - Кина Нанџинг Keyuda трговија

Бебе Игра подлога Прилагодено подлога за активности на отворено

Краток опис:

 • ФОБ Цена: US $ 60,0-120 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 100Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 1000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T, или други
 • детали за производот

  Тагови производ

  XPE CRAWLING MAT  XPE:

  Стил: Едукативни играчки, меки играчки, играчки Спорт

  Материјал: Пена

  Големина: 1,2 * 1,8 * 1,5 1,8 2,0 1,8 *

  Дебелина: 0.5cm 10см

  MQQ: 100 PCS

  Сертификати: 3C -SGS

  Waterpoof: Да

  пакет: ткаени торба

  Функција: детство образование

  Име: xpe бебе playmat

  Име на производот: xpe Детско Фитнес тепих Преклопни Playmat Бебе, бебе индексирање игра МАТ

  Функција: Еко-пријателски

  Пакување и испорака

  пакување Детали

  ткаени торба, рака торба, картон пакување;

  Време на испорака

  5-10days по депозит

  Тип на производ:

  Доенчиња xpe Детско Фитнес тепих Преклопни Playmat Бебе, бебе индексирање игра МАТ

  име:

  xpe бебе playmat

  материјал:

  XPE / EPE пена,
  Храна одделение ЈП филм површина и EPE пена, пена XPE

  MQQ:

  100 парчиња

  ГОЛЕМИНА:

   200 cm X 180cm

   150 cm x 180cm

   120 cm x 180cm

  ДЕБЕЛИНА

  0.5cm 0.8cm 1cm 1.5cm 2.0CM 2.5cm 3.0CM

  испорака датум

  5-10days

  ДИЗАЈН

  > 100 дизајни може да се изберат, или изберете дизајн

  PATMENT УСЛОВИ

  ТТ LC, ETC

  Тема:

  Храна одделение материјали, еко-пријателски, водоотпорен влага-доказ дише слободно
  пламен-retardant, шок-апсорбирачки, xpe еколошки материјал, не-токсични невкусни, анти-бактерии,

  1 двостран реверзибилна боја за употреба конкуренција

  2 Текстурни заврши за бос употреба (двете страни кариран завршна површина

  3 пробиваат вклучени со секоја подлога

  4 лесни да се инсталира и демонтира

  5 вода и отпорност на дамки / Избришете за чистење

  6 Голем испреплетени јазичиња последвам secre рамниште еднаш фиксна

  7 тешки здрав конструкција

  Пример:

  ДА

  апликација

  бебе игра МАТ, риболов МАТ, отворен одмор, пикник МАТ, МАТ плажа, кампување МАТ, бебе учење рампа, бебе салата МАТ, кат МАТ наслови


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !