KYD Евтини KOK - Кина Нанџинг Keyuda трговија

KYD Евтини KOK

Краток опис:

 • ФОБ Цена: US $ 60,0-120 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 100Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 1000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T, или други
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тип: носачот

  Материјал: хартија

  Употреба: јајце

  Тип на процесот: Евтини калапи

  Прилагодено Подреди по: Прифати

  Име: јајце пакување

  Боја: Барање за корисници

  Големина: Прилагодено големина

  Облик: Прилагодено облик

  Употреба: за јајца

  Пакување и испорака

  пакување Детали

  хартија, картон + поли торба

  Време на испорака: испраќаат во рок од 7 дена по исплата

  спецификација:

  Необработен матерјал Крафт пулпа, се рециклира хартија, дрво каша, A4 целулоза и други природни

  пулпа од влакна

  боја Бела, црна, кафеава, црвена, сина, зелена или било која боја како што се бара
  големина Кориснички, како на барање
  техника Влажни прес пулпа лиење / суво лиење притиснете пулпа / (пренос украсениот /

   термоформираната влакна)

  дебелина 0.8mm-2mm, во зависност од техники и барање на клиентите
  Земање мостри време 5-7 дена
  Мувла продукција на времето 10-12 дена
  производство Leadtime Зависи од количината ред. Нормално 3000-5000 парчиња / ден / мувла
  Услови на плаќање 30% -50% депозит на потврдата за нарачка, плати биланс пред породувањето
  превозот Услови  ФОБ Кина
  пакување Поли торба + Стандардна извоз картон; или кориснички, како на барање

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !