Кид целулоза сунѓер - Кина Нанџинг Keyuda трговија

Кид дрво каша Сунѓерот

Краток опис:

 • ФОБ Цена: US $ 60,0-120 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 100Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 1000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T, или други
 • детали за производот

  Тагови производ

  Употреба: Бања

  Материјал: Чист природен дрвен целулоза

  Функција: Еко-пријателски

  Производство Име: Чистење на лице Сунѓери-целулоза сунѓер за лице

  Боја: природна, жолта, сина, розова, зелена, бела Etc

  Големина: 70 * 10mm / 80 * 10mm

  Форма: круг, овал Итн

  OEM / ODM: Прифатливи

  Сертификација: SGS

  Примена: лицето или на телото за чистење

  MOQ: 1000pcs

  Испорака: 7-15days Откако плаќање од страна на Кина Пост, EMS, превозот итн

  Главни производи: Меламин Сунѓерот Бришачот, перење подлога Кујна Чистење, ПВА сунѓер, итн.

  Пакување и испорака

  пакување Детали

  Како барање, Масовно или спакувани со индивидуални кеси и кутии

  Време на испорака

  Испорака во 15 дена преку ЕМС или океанот превозот

  Опис на производот

  Име на производ целулоза Сунѓерот
  материјал Чисто природен дрвен целулоза
  боја Природно, жолта, сина, розова, зелена, бела Etc
  големина 70 * 10mm / 80 * 10mm
  облик Круг, овал Итн
  OEM / ODM прифатливи
  MOQ 1000pcs
  сертификација SGS
  користење Лицето или на телото за чистење
  плаќање T / T, Western Union, PayPal Etc
  пакување 1.Bulk Пакување
  2.OPP торба + картон
  3.PVC кутија + картон
  4.Color кутија + картон
  5.Customized Прифатливи
  други производи Композитен Меламин Бришачот сунѓерот, топла цедено Меламин сунѓерот, Меламин Сунѓерот Бришачот, перење подлога Кујна Чистење, бамбус влакна крпа / пешкир, ПВА сунѓер, вискоза / целулоза сунѓер, итн.

  Композитен Меламин Бришачот сунѓерот, топла цедено Меламин сунѓерот, Меламин Сунѓерот Бришачот, перење подлога Кујна Чистење, бамбус влакна крпа / пешкир, ПВА сунѓер, вискоза / целулоза сунѓер, итн.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !