XPE Композитен Алуминиумска фолија изолира цевки - Кина Нанџинг Keyuda трговија

XPE Композитен Алуминиумска фолија изолира цевки

Краток опис:

 • ФОБ Цена: US $ 60,0-120 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 100Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 1000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T, или други
 • детали за производот

  Тагови производ

  XPEFH4 未 标题 -1

  Категорија: Друг Материјали за изолација на топлина

  Број на моделот:  XPE КОМПОЗИТНАТА алуминиумска фолија изолира ЦЕВКИ

  Материјал: XPE сунѓер и алуминиум

  Боја: Сива

  Густина: 25-35KG / M3

  Структура: 100% затворена ќелија

  Коефициент на топлинска спроводливост: 0.032W / mk

  Гори одделение: Б1

  Апсорпција на вода во вакуум: 0,0019

  Опсег на температура: -50 ~ + 90

  Име: Градење на изолација на топлина материјал

  Употреба: топлинска изолација

  Пакување и испорака

  пакување Детали

  ЈП торба или хартија картон

  Време на испорака

  10 работни дена по потврдата за нарачка

  Структура

  100% независна затворена ќелија

  Со кои се соочува

  Алуминиумска фолија

  Коефициент на топлинска спроводливост (W / MK)

  0,032-0,038

  Апсорпција на вода (4 недели)

  ≤2%

  отпорни на влага

  ≥4500

  Индекс на кислород

  ≥26

  Оценка Густина на чад

  добар

  боја на располагање

  Темно, сива, бела, црвена, итн

  Работна температура

  -40 ℃ - 90 ℃ +


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !